7 maja 2016

Samookaleczenie sięKrzywdzisz się, żeby przestać myśleć o swoich problemach? Krzywdzisz się, żeby oderwać się od świata, skupić się na bólu, który wyrządzasz sobie, a nie na tym, który wywołują problemy? Krzywdzisz się, bo nie potrafisz wyrazić swojego bólu słowami? Krzywdzisz się, bo świat cię wykańcza i nie ma dla ciebie żadnego ratunku? Od razy mówię, że pod tym postem nie oczekuje, że tysiące osób przestanie wyrządzać sobie krzywdę.Nie oczekuje tak właściwie nic. Chcę tylko, żeby te osoby, które potrzebują ratunku przeczytały ten post. To trudne od tak z tym przestać. Łatwo się mówi SKOŃCZ Z TYM, ale jedne osoby mają na prawdę duże problemy i nie widzą innego wyjścia. Czasami nawet dochodzi do odebrania sobie życia. Pomóżmy takim osobą to nie jest głupota tylko poważne sprawy... Oczywiście nie mówię o osobach, które tną się do szpanu dlaczego, żeby ktoś je zauważył, zainteresował się nimi. Jak można sprawiać sobie ból dla zwrócenia na siebie uwagi. Jest to tak trochę kpienie sobie z osób które mają do tego prawo... Ranisz się, żeby coś czuć, albo właściwie, żeby nie czuć nic. Przez krótką chwile zapominasz, ale potem doświadczasz poczucia winy, wstydu, że znów to się powtórzyło. NIE JESTEŚ SAM! Jest wiele osób takich jak ty, które nie radzą sobie ze swoimi problemami. Nie mów nigdy, że nie ma dla ciebie ratunku... Zawsze jest jakiś ratunek! Tylko musisz dać sobie pomóc.
Jeśli nie radzisz sobie i potrzebujesz pomocy, zadzwoń pod któryś z tych numerów:
116 123-Telefon zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48-Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
801 120-Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie (Niebieska Linia)
116 111-Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 112 800-Telefon Nadziei dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej
TRZYMAM KCIUKI!!!


29 komentarzy:

 1. Samookaleczanie to straszna sprawa, bardzo smutna.. Moim zdaniem takim osobom naprawdę trzeba pomagać i wspierać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z cięciem się sama się zmierzałam więc wiem jak to trudno jest "wyleczyć". Jednak mogę Ci powiedzieć, że dobrze napisałaś post ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cięcie się to okropna sprawa. Gratuluję odwagi napisania takiego posta!

  Zuzia For Style - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 4. Trudna choroba i uzależnienie. Przykra sprawa :/ Na pewno nie łatwo pisało ci sie tego posta ponieważ to trudny temat. Pomimo tego super napisany post ;) ! Pozdrawiamy :) Poklikasz u nas ? To dla nas bardzo ważne, ponieważ to nasza pierwsza współpraca :3 http://agssymi.blogspot.is

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj to ciężki temat :/ Sama nwm co o tym myśleć. Znam kilka osób i powody... Ale zawsze mają one niestety podłoże psychologiczne ;x
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy post, daje dużo do myślenia.
  http://myuncanny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ah z tego nie jest się tak łatwo wyleczyć, przynajmniej tak mi się wydaje. Ogólnie lubię czytać posty na trudne tematy, a ty ciekawie go ujęłaś :)
  http://tutajswiatsiekreci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam do czynienia z osobami samookaleczajacymi. Mam nadzieje, ze ten post przemówił do niektórych. Myślę, że warto było by wspomnieć i "Itaka".

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja przyjaciółka miała problem z samookaleczeniem się przez wiele miesięcy , ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że tacy ludzie potrzebują pomocy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. dla mnie samookaleczanie się, to głupota. nie ma takiego problemu którego nie da się rozwiązać, a niszczenie swojego ciała nie jest wyjściem z sytuacji. dla mnie jest to bezmyślne. możecie mówić, że takie osoby potrzebują pomocy - bo pewnie potrzebują jeżeli mają problem, ale samookaleczanie się jest dla mnie czymś nie do pojęcia .

  OdpowiedzUsuń
 11. Samookaleczanie się to czysta głupota. Przecież ból z cięcia swojego ciała tak na prawdę nie pomaga.

  Pozdrawiam.
  http://angelikabien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem o tym, ale to nie głupota, bo jedni nie widzą innego wyjścia i to im pomaga choć na chwilę się oderwać od świata. Wiem, że to nie zbyt rozsądne, ale nie mów, że to głupota ;)

   Usuń
 12. Mimo tego, że napisałąś bardzo ładnie o tym to wydaje mi się, że ludzie i tak i tak nie zdadzą sobie sprawy jak bardzo krzywdzą swoje ciało i siebie.
  http://pineapplealexxx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo pomocy post, jednakże nie jest tak łatwo z tego wyjść.
  Śliczne zdjęcia:*

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawy post. Wiem na ten temat bardzo dużo bo sama tego doświadczałam. Powiem szczerze, że żadne słowa innych nie sprawią nic by dana osoba zaprzestała okaleczania. Ona musi sama to zrozumieć bądź z pomocą specjalisty. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciężki temat, dobrze ze go poruszyłaś

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo ciekawy post takim ludziom trzeba ppmagac ,nie zastawic samemu z problemami.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo ciekawy post. Super napisane.
  spam2506.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo przydatny i pomocny post, mam nadzieję, że jeśli ktoś ma podobne problemy po przeczytaniu tego posta poczuje się odrobinę lepiej, ujrzy światełko w tunelu :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Mądrze piszesz,i poruszasz ciężkie tematy:) ale post mi sie podoba

  OdpowiedzUsuń
 20. Samookaleczenie to ciężka sprawa i masz racje łatwo powiedzieć skończ z tym ale trudniej jest pomoc takim osobom z tym przestać.Batdzo dobrze napisałaś :3
  Lifestyleofjulia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Widzę, że temat rozprzestrzenia się ostatnio jak ogień. To dobrze. Podałaś coś nowego. Telefony wsparcia. Świetny pomysł. Autoagresja to problem owych czasów, choć wcześniej oczywiście również była, ale teraz jest nagłaśniana. Oby moda na nią minęła. Zawsze dodaję ten link, z moim postem, który był dedykowany dla takiej osoby na prośbę innej. http://onlybyme7.blogspot.com/2015/04/victim-of-selection.html Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Dobrze napisane, dobre jest też to, że podałaś telefony wsparcia, ponieważ nie wszyscy je znają.
  http://klamaolda.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. To okropne, że ktoś może tak się samookaleczać :/ Uważam, że takim osobom powinno się pomagać i rozmawiać z nimi. Czasem szczera rozmowa może zmienić wiele
  Mój Blog - zerknij!

  OdpowiedzUsuń
 24. Gratuluje świetnego bloga.
  Chętnie podejmę z Tobą współpracę.
  Proszę o kontakt na maila:
  info@paywin.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Dużo osób się samookalecza i to z tak błahych spraw. Niektórzy serio mają problemy, ale pamiętam jak był czas kiedy dostało się jedynkę w szkole i już się cieli. To chyba było jak jeszcze byłam w pierwszej gimbazie. Ale jak kto lubi. To jest bardzo smutna sprawa, bo trzeba sobie pomagać a nie patrzeć się tylko i śmiać.
  flvcko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Jestem pod wrażeniem Twojego pięknego bloga.Życzę sukcesów

  http://creativelylive.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń